Kwalifikacje, drużynówka i konkurs indywidualny w Lahti w Eurosporcie 1

Po znakomitym dla Polaków weekendzie z lotami narciarskimi w Oberstdorfie rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich przenosi się do Lahti. Od piątku w Finlandii rozegrane zostaną kwalifikacje, konkurs drużynowy i zawody indywidualne, a wszystkie pokaże na żywo wyłącznie Eurosport 1 i Eurosport Player.

Kamil Stoch fot Eurosport

W niedzielę Kamil Stoch wygrał pierwsze zawody w tym sezonie. W konkursach lotów narciarskich w Oberstdorfie znakomicie spisywał się także Dawid Kubacki, który dwukrotnie stawał na podium. Po znakomitych występach w Niemczech, możemy mieć nadzieję, że podopieczni Stefana Horngachera powtórzą sukcesy w Lahti. W walce o zwycięstwo powinni liczyć się Stoch, Kubacki i Piotr Żyła. Nadzieję na kolejne punkty Pucharu Świata może mieć Jakub Wolny. Do rywalizacji – po krótkiej przerwie – wraca Maciej Kot, a kolejną szansę występów dostał Paweł Wąsek, który zastąpi w Finlandii Stefana Hulę. Decyzją trenera Horngachera Hula będzie trenował indywidualnie, aby powrócić do wysokiej dyspozycji.

Nim skoczkowie przystąpią do rywalizacji w zaplanowanym na niedzielę konkursie indywidualnym, czekają ich piątkowe kwalifikacje, które na żywo pokaże wyłącznie Eurosport 1 i Eurosport Player. W sobotę rozegrane zostaną trzecie zawody drużynowe w sezonie. Polacy, którzy wygrali drużynówkę w Wiśle i zajęli trzecie miejsce w Zakopanem, będą w gronie głównych faworytów sobotnich zmagań.

Piątkowym kwalifikacjom będzie towarzyszyło studio z udziałem komentatorów i ekspertów Eurosportu. W Finlandii obecny będzie reporter stacji, który przeprowadzi wywiady z bohaterami weekendu. Zawody komentować będą Igor Błachut i Marek Rudziński.

Więcej informacji o skokach narciarskich, w tym najlepsze skoki, wywiady ze skoczkami i ekspertami oraz artykuły i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Player

  • Piątek, 17:30, kwalifikacje,
  • Sobota, 16:15, konkurs drużynowy,
  • Niedziela, 16:00, konkurs indywidualny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *